Başkan Çolakbayrakdar: “Kocasinan’a çağ atlatacağız”

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – AK Parti Kocasinan Mart Ayı İlçe Müracaat Meclisi Toplantısı, Kayseri Vilayet Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya, TBMM Ulusal Savunma Kurulu Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu, Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, Büyükşehir Belediye Lideri Memduh Büyükkılıç, Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, AK Parti Vilayet Lideri Fatih Üzüm, AK Parti Bayan Kolları Lideri Meral Koşar, AK Parti Kocasinan İlçe Lideri Selçuk Melekoğlu, yönetim kurulu üyeleri, sivil toplum kuruluşları, oda liderleri, meclis üyeleri, mahalle temsilcileri, muhtarlar ve partililer katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan AK Parti Kocasinan İlçe Lideri Selçuk Melekoğlu, Lider Çolakbayrakdar’ın yaptığı projeler sayesinde vatandaşların büyük teveccühünü aldıklarını belirterek, hizmetlerden ötürü Lider Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

“KOCASİNAN EŞİTTİR AHMET ÇOLAKBAYRAKDAR’DIR”

AK Parti Vilayet Lideri Fatih Üzüm ise programa ağır ilgi gösteren teşkilata teşekkür ederek, “Kocasinan eşittir Ahmet Çolakbayrakdar’dır’. Belediye liderimizin Allah yolunu açık etsin” dedi.

“KOCASİNAN’IMIZ, YÜZ AKIMIZ OLAN POZİSYON VE DURUMA ERİŞTİ”

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise gece-gündüz demeden vatandaşların itimadına layık olmak için durmadan çalıştıklarını belirterek, “Kayseri’miz büyüdü, gelişti ve güzelleşti. Kocasinan’ımız ayrıyeten yüz akımız olan pozisyon ve duruma erişti. İlçede yaşayan kardeşlerimiz, çok pahalı Ahmet kardeşimizin projeleriyle buluştu ve buluşmaya devam ediyor. Bir devir gecekondularla kuşatılmış bir kentten bir periyot sayısı 5’i geçmeyen parkıyla bilinen kentten örnek kent haline geldi” biçiminde konuştu.

AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu da Kayseri Süratli Tren ve öteki Ankara’da yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi aktardıktan sonra Kayseri’ye yapılan hizmetlerden ötürü da Lider Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

TBMM Ulusal Savunma Komitesi Başkanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar da İHA, SİHa, TİHA, ANKA, gemiler, toplar, hafif silahlar üzere eserleri artık Türkiye’nin yaptığını ve ihraç ettiğine dikkat çekerek, “Yapamazsınız, edemezsiniz diye bir koro vardı. Çatlasalar da patlasalar da uçağımızı da tankımızı da hepsini yapacağız” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde Lider Çolakbayrakdar, yeni devirde kente çağ atlatacak, vizyon projelerini 7 ana bahis başlıklarıyla slayt gösterisi eşliğinde anlattı.

“HEDEFİMİZ, GELİŞİM ODAKLI PAHA ÜRETEN BİR KOCASİNAN’DIR”

İklim değişikliği nedeniyle ortaya çıkan aksiliklere karşı tabiatın yeşil dokusunun müdafaadan geçtiğini altını çizen Lider Çolakbayrakdar, “İklim değişiklikleri, kuraklık, atıklar ve canlılar olmak üzere bunların hepsi bir bütün olarak çevreyi kapsıyor. Bu noktada 5 yıl içerisinde 1,5 milyon metrekare alanı kapsayan ve yaklaşık 200 noktada park yapmayı hedefliyoruz. Kentin merkezinde ve merkeze yakın yerlerde ağaçlandırma çalışmaları ile 3,5 milyon metrekare orman alanını Kayseri’mize kazandıracağız. Toplamda 5 milyon metrekare yeşil alan kazandırmış olacağız. Binlerce insanın yürüdüğü ve etrafın daha nitelikli olması için Düvenönü, İstasyon, Ahievran ve Hastane Caddesi’ne estetik ve fonksiyonel dokunuşlarla yeni düzenlemeler yapacağız. Kocasinan’ımızda her canlı kıymetlidir. Bu noktada 22 bin metrekare alan üzerinde kuracağımız ve sokak hayvanlarına hizmet verecek olan Sen’Patı Park projesini kentimize kazandıracağız” tabirlerini kullandı.

“ŞEHRİN KALBİNE DOKUNUŞ YAPACAĞIZ”

Yapılan hizmetlerle Kocasinan’ı teknolojinin, sanatın, kültürün, bilimin, sporun ve eğitimin merkezi haline getirdiklerini vurgulayan Lider Çolakbayrakdar, “Kocasinan’da bugüne kadar bin 322 km yol yaptık ve bin km daha yol yaparak, toplam 2 bin 347 km yol yapmayı hedefliyoruz. Kentin bütün ulaşım akslarını sırtlayacak ulaşım yolları yaptık. Bekir Yıldız Bulvarı, Ali İhsan Alçı Bulvarı, Ziyagökalp Akıllı Kavşak, Yenidoğan Akıllı Kavşak, Beyazşehir Taşkın müdafaa Kanalı, Yenidoğan Taşkın Muhafaza Kanalı, Asfalt Plenti, Agrega Tesisi ve 138 büyük iş makinası aracı kazandırdık. Yeni bir tesis daha Erkilet’ e Kafe Sinan Arabidin’i kazandıracağız. Çiftçiden direk vatandaşa ulaşacak olan Organik Pazar Projesini hayata geçireceğiz” biçiminde konuştu.

“BÜTÜN ÇABAMIZ, VATANDAŞLARIMIZIN DUASINI ALABİLMEK İÇİNDİR”

Türkiye ve Kayseri’de birincilere ve örnek hizmetlere imza attıklarına dikkat çeken Lider Çolakbayrakdar, “Dost Eli Projesi kapsamında Dost Market ve Dost Mağaza, Çölyak Paketi ve Glütensiz Kafe Sinan’ın yanı sıra Gönül Kazanı ile 65 yaş üstü büyüklerimize ve engelli kardeşlerimize her gün sıcak yemek ulaştırıyoruz. Maddi olarak her şeyi yapıyoruz ve manevi olarak da her alanda muhtaçlık sahiplerinin yanında oluyoruz. O kadar farklı dramlar var ki, bu dramlara sahip olmamız lazım. Bunun içinde en ulaşılacak kapı, belediyedir. Bunun için ulaşılacak en kıymetli nokta belediye lideridir ve şöyle bir sloganı ortaya koydum. ‘Başın niyet dara, Ahmet Çolakbayrakdar’ı ara’” tabirlerine yer verdi.

“KOCASİNAN, KAYSERİ’NİN YENİ YÜZÜ OLACAK”

Kentsel dönüşümü anlatırken duygusal anlar da yaşayan Lider Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak 10 farklı bölgede kentsel dönüşüm yapıyoruz ve bu kentsel dönüşümü bu biçimde büyük alanda kendi işçi ile kendi kaynaklarınla yapan sayılı belediyeyiz. Bilhassa dönüşümde vatandaşlarımızın duası tanım edilemez. Bütün çabamız, vatandaşlarımızın duasını alabilmek içindir. Hemşehrilerimizin taleplerine karşılık verebilmek için her alanda çalışıyoruz. Bu vakte kadar 3 bin 59 aileye dönüşümle meskenlerini teslim ettik” diye konuştu.

İnsana ve tüm canlılara kıymet katan projeleri hayata geçirdiklerini vurgulayan Lider Çolakbayrakdar, 5 milyon metrekare yeşil alan, bin kilometre yol ve kentsel dönüşüm çalışmaları üzere yüzlerce projelerle 7’den 70’e her kesite hitap eden kentin kalbinde yesyeni bir kent inşa edeceklerini kelamlarına ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir