CHP’li isimden 6’lı masa eleştirilerine sert çıkış: Asıl cadı kazanı AKP’de ‘Soylu bir yerden, Akar bir yerden…’

CHP Meclis Üyesi Eren Fazilet, katıldığı televizyon programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Altılı Masa’nın çıkaracağı adayın AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan karşısında çok kuvvetli olacağını vurgulayan CHP’li Fazilet, “Kesinlikle Erdoğan’a oy vermem diyenlerin oranı yüzde 56’ya gelmiş durumda. Altılı Masa kendi içinde belirlediği adayla yüzde 60 seviyesinde bir oy oranıyla Erdoğan karşısında kazanacak” dedi. 

Eren Fazilet, AKP’nin bunun farkında olduğunu lisana getirerek “Bu yüzden altılı masa üzerinde bir operasyon yapmaya çalışıyorlar. Altılı Masa’yı karıştırmaya çalışıyorlar” değerlendirmesinde bulundu. 

‘ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR’

CHP’li Fazilet, “Türkiye’ye önerdiğimiz yönetme modelimiz konusunda fikir ayrılığımız yok. Ortak metinler Altılı Masa’nın tamamından kabul görmüş durumda. Kamuoyunda bir algı oluşturulmaya çalışıyor. Kamuoyu müsterih olsun başkanlar konuşuyor, hiçbir sorun yok” tabirlerini kullandı. 

Erdem, “Bugün aynı parti içinde birbirine düşman insanlardan mütevellit bir siyasi iktidar tarafından yönetiliyoruz” kelamlarıyla asıl sorunun AKP iktidarında olduğunu vurguladı. 

CHP’li Fazilet, “Esas cadı kazanı orası, Süleyman Soylu bir yerden Hulusi Akar bir yerden, Berat Albayrak bir yerden… Bakın buradan açıklıyorum yeni bir anket geliyor. Erdoğan aday olmazsa Cumhur ittifakının adayı kim olsun anketi! Sayın Cumhurbaşkanını uyarıyorum. Süleyman Soylu’ya dikkat etsin. Sizin için çok büyük bir tehdit arz ediyor. Daima altılı masa neden tartışılıyor asıl kaynayan kazan orada. Lobi çalışmaları, medya kanalları. Altılı Masa’da ne var canım üç kişi farklı düşünmüş o kadar yani” sözleriyle açıklamasını bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir