Diyanet’e 6.200 din görevlisi alım ilanı Resmi Gazete’de

Diyanet İşleri Başkanlığının taşra teşkilatında 4/B kontratlı durumlarda istihdam edilmek hedefiyle 2022 KPSS B kümesi puan sırası temel alınarak ilan edilen boş durumların üç katı kadar aday ortasından Başkanlıkça yapılacak kelamlı imtihan sonucuna nazaran, Diyanet Akademisine aday din vazifelisi olarak 1300 Kur’an kursu öğreticisi (kadın), 4 bin 600 imam hatip ve 300 müezzin kayyım alımı yapılacak.

SON MÜRACAAT 6 OCAK’TA

Başvurular 26 Aralık ile 6 Ocak tarihleri ortasında “sinav.diyanet.gov.tr” adresi üzerinden yapılacak. Adayların ön müracaatlarını onaylatmak için tıpkı tarihler ortasında rastgele bir vilayet yahut ilçe müftülüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekecek.

Adayların 2022 yılı KPSS’den lisans mezunları için KPSSP124; ön lisans mezunları için KPSSP123; ortaöğretim mezunları için KPSSP122 puan tipinden en az 50 puan almış olması gerekiyor.

SÖZLÜ İMTİHAN YAPILACAK İLLER

Sözlü imtihanlar, Ankara, Antalya, Bursa, Bolu, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Tekirdağ, Trabzon, Samsun, Şanlıurfa, Rize, Van ve Yozgat’ta yapılacak.

Adayların kelamlı imtihanda başarılı sayılması için en az 70 puan alması koşulu aranacak. İmtihan tarihi, müracaatların tamamlanmasından sonra yapılacak hazırlıkların akabinde ilan edilecek.

Başvuru koşulları ve süreçlerine ait bilgilere Diyanet İşleri Başkanlığının internet sitesinden ulaşılabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir