Erdoğan’dan depremzedelere: Her gün 4 milyon insanımıza 3 öğün sıcak yemek ulaştırıyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda depremzedelere seslendi. Erdoğan, “Her gün 4 milyon insanımıza 3 öğün sıcak yemek ulaştırıyoruz” dedi.

“6 Şubat’ta asrın afetini yaşadık, 51 bine yakın canımızı toprağa verdik. Ama 85 milyon asıl büyük felaketi zelzele bölgesini unutursak yaşarız” diyen Erdoğan paylaşımında şu sözlere yer verdi:

Depremzede kardeşlerim; Bizim aklımız, gönlümüz daima sizlerle. Sizi asla unutmuyor, yaralarınızı bir an evvel sarmak için çalışıyoruz. 3,5 milyon insanımızı süreksiz barınma merkezlerinde, kamu tesislerinde ve yurtlarda konuk ediyoruz. 350 farklı noktada toplam 806 bin çadırın ve 85 bin 500 konteynerin kurulumunu yaptık, her geçen gün bölgeye yeni barınma alanları kurmayı sürdürüyoruz. Hatay hariç tüm vilayetlerimizdeki enkazı kaldırdık, inşallah Hatay’daki yıkık ve acil yıkılacak binaları da bu hafta bitiriyoruz. Şimdiye kadar hane takviyesi, taşınma ve kira yardımı ile vefat edenlerin yakınlarına 30 milyar lira ödeme yaptık. 2 milyon 400 bin insanımıza psikososyal dayanak hizmeti sağladık. Her gün 4 milyon insanımıza 3 öğün sıcak yemek ulaştırıyoruz. İnşa süreci başlayan konut sayısında 125 bine, bilfiil temeli atılan konut sayısında 58 bin 630’a ulaştık. Son olarak dün Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev kardeşimle sarsıntı konutlarımızın temelini attık. Sarsıntı bölgesinde inşa edeceğimiz toplam 650 bin yeni yuvanın birinci 319 binini bir sene içerisinde inşallah sizlere teslim edeceğiz. Sarsıntı turistlerinin umursamazlığına bakarak katiyen karamsarlığa kapılmayın. Bize inancın, inanın, dualarınızda yer ayırın. Allah’ın müsaadesiyle bu sıkıntı günleri en kısa müddette aşarak müreffeh yarınlarımıza ulaşacağımızdan hiç tasa duymayın…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir