Rus astroloğu öldüren İranlı sevgilinin izi bulundu ama…

Kağıthane, Ortabayır Mahallesi’nde geçen cumartesi, Rusya’nın Yakustistan Özerk Cumhuriyet’inde yaşayan 2 çocuk annesi Astrolog Galina Trofimova (40) meskeninde meyyit olarak bulundu.

1 yıl evvel boşanan 8 ve 11 yaşındaki iki çocuğu ile birlikte 8 ay evvel İstanbul’a gelen Galina Trofimova’nan, Türkçe öğrenmek için gittiği lisan kursunda tanışarak sevgili olduğu İran asıllı erkek arkadaşı Armin Taban (29) ile birlikte yaşamaya başladığı tespit edildi.

ÇOCUKLARI OTELE BIRAKIP KAÇMIŞ

Cinayet Ofis Amirliği tarafından yapılan soruşturma sonucu Armin Asgari’nin gece saatlerinde tartıştığı sevgilisi Galina Trofimova’yı boğarak öldürdükten sonra, sabah çocuklarını kaldırıp “Kahvaltıya gidiyoruz.” diyerek meskenden çıkarttığı, akabinde Şişli’de bir otel odasına bırakarak “Ben annenizle geri geleceğim.” diyerek ayrıldığı belirlendi.

TARİFELİ UÇAKLA İRAN’A KAÇMIŞ

Cinayet Ofis Amirliği tarafından olayla ilgili yapılan soruşturmada polis yeni ayrıntılara ulaştı. Şüphelinin otelden ayrıldıktan sonra bir mühlet İstanbul içinde dolaştığı akabinde İstanbul Havalimanına gittiği belirlendi.

Cinayet olayından şimdi kimsenin haberi olmaması nedeniyle İstanbul Havalimanı denetim noktalarından çarçabuk geçen şüphelinin, saat 17.00 sıralarında tarifeli seferle uçağa binerek İran’a gittiği tespit edildi.

TÜRKİYE’YE GETİRİLMESİ İÇİN SÜREÇ BAŞLATILDI

Şüphelinin İran’a kaçtığının tespit edilmesinin akabinde harekete geçen Cumhuriyet Savcılığı, yakalanarak Türkiye’ye getirilmesi için süreçlere başladığı öğrenildi. Kuşkulu Armin Asgari’nin önümüzdeki günlerde hakkında kırmızı bülten çıkarılması bekleniyor. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir